LAKIRTI.COM ile ücretsiz ve üyeliksiz sohbet etmenin tadına varın …

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Arkadaşlık Sohbet Odaları


Arkadaşlık Sohbet Odaları

Arkadaşlık Sohbet Odaları

Değerli okuyucular, bugün sizinle “tesadüf bir rastlantı” adı altında bir hikayeyi baylaşmak istiyorum.

Ben İstanbul’un, Ortaköy semtinde, camı denize bakan, turuncu bir evin 3. katında yaşamımı sürdürüyorum. Bir kaç aydır… Hasret kaldığım ailemden uzak üniversitemi başarıyla bitirmeye çalışıyorum. İstanbul o kadar büyüleyici ki, buram buram tarih kokuyor. Camileriyle huzur veriyor insana. Daha henüz arkadaşlıklar edinemedim. Okuldaki arkadaşlarımın birçoğu yurtta kaldığı için, biraz kendimi yalnız hissediyorum. Yabancı bir şehirde yaşamak gerçekten zormuş. Kapısını çalabileceğim komşular da edinemedim daha, ama karşı komşum Melek teyze her cuma bana bir tabak yemek göndererek, komşuluk ilişkilerinin bitmediğini öğretti.

Bir gün beni evine çağırdı. Eli boş gidilmez diye düşünerek, hemen bir kek çırptım ve fırına verdim ve Melek teyzenin kapısını çaldım. Elimde kabarmamış kekimle biraz mahcup olmuştum, ama Melek teyze beni o kadar güzel ve içten karşıladı ki, sanki uzun zamandır tanışıklığımız vardi. Güzel bir sofra hazırlamıştı benim için. Çok mutlu oldum, benim için, o kadar zahmet vermişti, hiç sevilmez miydi Melek teyze. Tıpkı bir melek gibiydi. Beni çok güzel ağırladı, uzun uzun sohbet ettik. O da eşi ölünce yalnız kalmış. Beş tane çocuğu varmış, ama hiç biri anneciğini yanına alacak kadar cesur olmamış. Bunu anlatırken boncuk gözleri doldu, ama çocuklarına sitem etmedi. Hayret ettim dinlerken. Ne kadar anlayışlıydı! Bana güzel öğütler verdi, ara sıra gel sohbet edelim dedi. Mutlu bir şekilde evime döndüm.

O gece hep aklımda Melek Teyze vardı. Yalnızlık ne kadar zor bir şeydi, muhabbet edecek birini bulamamak, iki duvar arasında kalmak. Ben de bu koca şehirde yalnızdım, en iyi ben anlıyordum Melek teyzeyi. Güzel bir komşu edinmiştim, fakat bir de çevremde kafa dengi bir arkadaş edinmem gerekiyordu.

Birden bire aklıma okuldaki arkadaşımın söyledikleri geldi. Sohbet sitelerine takıldığından bahsetmişti, orada arkadaşlık sohbet odalarında çok güzel arkadaşlıklar kurduğunu ifade etmişti. Aslında çok güzel bir fikirdi bu. Bende böyle bir ortamda daha çabuk arkadaş bulabilirdim. Hemen cep telefonumu aldım, heyecanla lakirti.com a tıkladım. Mobil sohbet odalarının olmasına da ayrıca sevindim, çünkü bilgisayarım yoktu henüz. Sadece bir takma isim /nick almam gerekiyordu. Sohbeti izlemeye başladım. Güzel bir seviyeli sohbet konusu vardı, ben de katıldım aralarına. Bir baktım ki sabah olmuş ! O kadar keyifli sohbet ettik ki, zamanı bile unutmuşum. Ama her gün böyle sabahlarsam üniversitenin yolunu unuturum, diye aklımdan geçirdim ve güldüm . Hemen duşumu alıp kahvemi aldım elime. Güzel bir gün beni bekliyordu.

Akşam eve geldiğimde tekrar, mobil sohbet odasına gittim. Burada istanbul sohbet odasına girdim, yakın çevremden insanlarla tanışmam gerekiyordu çünkü. Burada herkes istanbulluydu, ne sevindim söyleyemem. Sohbet muhabbet ettik, gülüştük. Nergis diye bir kızla tanıştım. O da benim gibi İstanbula okumaya gelmiş. Yalnızmış, yakın çevresinden arkadaş arıyormuş. Çok ortak yönlerimizi keşfettik . Sanırım ben Nergisle iyi bir dost olabilirdim. Artık neredeyse her gün sohbet sitesinde sohbet ediyorduk.

Sonunda bir gün buluşmaya karar verdik. Şirin bir kahvecide buluşmayı kararlaştırdık. Ben erkenden gittim oraya, meraktan duramadım. Nergiste gelince kahvemizi yudumlayarak sohbet etmeye koyulduk. Aslında aynı mahallede de oturduğumuzu öğrendik ve ayni üniversiteye gittiğimizi. Aslında her gün aynı yolları katetmişiz ediyormuşuz, ama hiç karşılaşmadık. Evet ben aradığım arkadaşımı bulmuştum. O günden sonra, sohbetlerimizi derinleştirdik, çok güzel bir arkadaşlığa adım attık.

Biraz cesaretle ben aradığım can dostumu sohbet odalarında buldum. Bugün arkadaşlığımızın 3 senesine girdik. Ne mutlu ki onu tanıdığım güne. Artık beraber benim camımdan denizi seyrediyoruz. Melek teyzeyi de unutmadım tabi ki, o bizim koruyucu meleğimiz oldu.

Bazen insan hiç ummadığı anda, bütün umutlarının birer birer yıkıldığında, bir Işık görünür. Benim için bu ışık arkadaşlık sitesinde kendini gösterdi. Keşke daha önceden girseydim sohbete diye geçirdim içimden. Sen de yalnızlığına son vermek istiyorsan, çevrende yaşayan insanlarla arkadaşlık kurmak istiyorsan, şehir sohbet siteleri tam sana göre. Çevrende yaşayan insanlara kolayca ulaşmanın doğru yolu.

En kısa zamanda seviyeli sohbet odalarında görüşme dileği ile…

“Unutma hayatta hep olduğun kadar varsın”…

Umutla kalın …

 

Yazan: HcRToplam 3 Yorumlar
Ebru

Çok güzel bir arkadaşlık hikayesi olmuş, emeğinize sağlık.

cicek

arkadaşlık sohbet odalarını ne güzel bir hikaye ile anlatmışsın tebrikler

cem

Arkadaşlık sohbet odalarında çok farklı olaylar hikayeler olabiliyor, anlatım için teşekkürler

Bir cevap bırakın.

Sohbet | Sohbet Odaları | Mobil Sohbet | Sohbet Siteleri