LAKIRTI.COM ile ücretsiz ve üyeliksiz sohbet etmenin tadına varın …

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Konuşma Siteleri


Konuşma Siteleri

Konuşma Siteleri

Mutluluk üzerinden yürümek gerekirse, konuyu farklı bir boyuttan ele alarak devam ediyorum …

Bir insan nasıl mutlu olabilir? Mutluluğun sırları var midir ? Bana göre mutluluk, yeni bir güne uyana bilmektir. Gökyüzünü görebilmek, sevdiklerimizle beraber olmaktır. Ailemizle geçirdiğimiz her saniye mutluluktur. Bunları yapabiliyorsak şanslıyız demektir. Her anın tadını çıkarabilmek gerek. Bügün varız, yarin ne olacak bilmiyoruz, buyüzden bize şükür yakışır. Sahip olduğumuz bütün güzellikler için.
Ayrıca Çocuklarımıza küçük şeylerden mutlu olmayı öğretmemiz gerek, hayatı boyunca sahip olduklarının kiymetini öğrenmeleri için.

İnsanoğlu doyumsuz bir varlıktır. Herseye sahip olmak ister. Sahip olduklarıyla yetinemez, daha çok ister. Hep bizden daha üstün insanlarla kıyaslarız kendimizi. Kimi zaman bencil oluruz! Hep bana hep bana deriz ! Hedeflerimiz hep yükseklerdedir, küçük seylerle yetinmeyi bilmeyiz. Hiçbir yere sığmıyoruz, hep arayış peşindeyiz. Hayat bizi bazen öyle bir yere getirirki, elimizden herseyimizi teker teker alır. Önce sevdiklerimiz terk eder bizi, yalnızlıkla sınanırız. Sonra işimiz elimizden alınır, yokluk nedir öğreniriz. Ve bazende bir hastalık yakamıza yapışır! Sağlığımızın değerini anca o zaman anlarız. Lakin iş işten geçmiştir. Hayatımız gözümüzün önünden geçer. Değerini bilemediğimiz dostlarımız aklımıza gelir. Sohbetine hasret kaldığımız güzel insanlar ile ne kadar az vakit geçirdiğimizi anlarız. Hayat ne kadar kısa deriz! Aslında hayatımızı “boş” geçirdiğimizi anlarız. Herseye sahip olma uğruna nelerden vazgeçtıgımızın bilincine varırız. Belki kocaman evlerde yaşarız, belki mevki sahibi oluruz, ama en önemlısı mutlu olamayiz! Bir yanımız eksik kalir. Para mutluluk değildir, para sadece bir araçtır, istediğimize ulaşmak için. Biz parayi mutlulukla eş değer biçiyoruz, en büyük hatayı burada yapiyoruz. Yapayalniz kaliyoruz.

Evet mutluluk neydi, mutluluk bir annenin koşulsuz sevgisindeydı, dokunuşundaydı. Bir babanın güven veren bakışındaydı, sesindeydi ! Bir bebeğin masumca gülüşündeydi. Kimi zaman Huzurdolu bir yuvadaydı, neşe dolu kahvaltı sofrasında oturmaktı. Mutluluk belkide nisan yağmurunda ıslanmaktı, güven veren kollarda huzur veren sözlerde gizliydi ! Özlemle aranan çay sohbetlerindeydi, kırk yıl hatrı olan bir fincan kahvedeydi. Çiçeklerin güzelliğinde kendini kaybetmekti. Özgürce kahkaha atmaktı mutluluk ! Sevebilmekti mutluluk, hesapsız kitapsiz birine bağlanmaktı ! Bir işte başarı sağlamaktı mutluluk! Huzura erişmenin adıydı mutluluk ! Mutluluk ayrıntılardan keyf almaktı, paylaşmakti. Mutluluk heryerde bizi bekliyordu, bir ani yakalamakta gizleniyordu. Mutluluk muhabbetlerde bulunuyordu …

İnsan hayatına nasıl bakarsa öyle görüyordu. Hazreti Mevlananın dediği gibi “ Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır!” Demek ki güzel bakmak yetiyordu kainatın güzelliğini görebilmek için.

Sizin için mutluluk neydi hatırlatabildiniz mi ?

Kim bilir belki de mutluluk konuşma sitelerinde veya  chat sitesindeki sohbet odaları aracılığı ile yaptığın muhabbette yakalanıyor. İnsan bazen hiç görmediği, hiç dokunmadığı, hiç yanyana dahi olmadığı kişilerden alır mutluluğu. Öyle bir şey olur mu diye soruyorsunuz belki de şu an. Neden olmasın, denemek istemez misiniz? Eğer denemek isterseniz siz de buyrun gelin seviyeli sohbet odaları mıza ve kaliteli sohbet siteleri arasında öne çıkan sohbetimizin tadına varın.

Tabi bu mutluluğa giden yol sadece web sitesi üzerinde değil, ayrıca cep telefonları üzerinde de mevcuttur. Nasıl mı? Herhangi bir yer ve zaman kısıtına bağlı kalmadan cep telefonlarınızla sohbet ortamı mıza giriş yaparak mobil sohbet edebilir ve bu mutluluktan payınıza düşeni alabilirsiniz 😉

Hoş kalın, mutlu kalın tebessümle kalın..

 

Yazan: HcRToplam 2 Yorumlar
Hayalet

Yaşadığın her andan insan mutluluk çıkarabilir... Mutlu olmak zor değil aslında ama zorlaştıranda biziz. Hayatın çirkin tarafından bakaçağımıza Güzel tarafından bakmamız yeterli...

cicek

mutluluk ararken mutlaka konuşma sitelerine yolun düşüyor

Bir cevap bırakın.

Sohbet | Sohbet Odaları | Mobil Sohbet | Sohbet Siteleri