Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Değerli Arkadaşlar bugün ki konumuz herkesi yakından ilgilendiren bir kavramdır.

HOŞGÖRÜ

İnsanların toplum içerisinde mutlu ve huzurlu bir biçimde yasamaları için bir takım uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallardan bir taneside hoşgörüdür.

Hoşgörü demek, bir insanın başka insanların düşüncelerine, yaşam tarzlarına, dinlerine, dillerine, hareketlerine ve daha bunun gibi birçok duruma duymuş oldukları saygı anlamına gelmektedir. Hiçbir insan ayni düşünceye sahip olmadığı gibi ayni yaşam tarzınada uymak zorunda değildir. Her insan özgür bir bireydir. İnsanların yaşam tarzlarinda kücük yada büyük farklılıklar olması gayet doğaldır. Hepimiz ayni düşünceye ayni yaşam tarzına sahip olsaydık, robottan bir farkımız olmazdı. Insanlar daha sağlıklı iletişim kurabilmek için birbirlerine karşı hoşgörülü olmak zorundadır. Bazen insanlar hata yaptığında da, bunun gayet doğal olduğunu ve insanların hata yapabileceğini düşünerek, hoş karşılayabiliriz. Rabbim bizi yarattiğinda tövbe yani özür kapısı ile birlikte yarattı. Biz insanların kusurlarını hoş görürsek, ilerde kendi kusurlarımızda hoş görülecektir.

Hepimiz ayni dünyada benzer olayları tecrübe ediyoruz. Bu yaşadıklarimizi kendi özümüzde değerlendiriyoruz,  sonra bu yaşantılara yönelik belirli bir yargıya varıyoruz. Bu değerlendirme süreci her bireyde farklı gelişiyor. Tüm yaşadıklarımızı olumlu ve olumsuz yönden değerlendiririz. Yani ayni olayi yaşayan iki ayrı insan farkli sonuçlara varabilir. Ayrı duygulara kapılabilir, hatta olayları farklı lanse edebilir. Bizi mutlu yada mutsuz kilan yaşadıklarımız değildir, ona yüklediğimiz anlamdır aslında. Kücük bir örnek vermek gerekirsek, mesela bir eleştiri aldığımızda, sinirlenebilir ve kizabiliriz. Bizi eleştiren kişiye saldırabilir kavga çıkarabiliriz. Diğer taraftan ama, olaya olumlu bakarak, “eleştiri benim hatamı görmemi sağlar” diyerek daha sakin ve kişiyi dinlemeye yönelebiliriz.

Bunuda söylemekten geçemeyeceğim. Her şeyde hoşgörü olmaz. Sınırsız özgürlük gibi, sınırsız hoşgörü de çok yanlıştır. Kötüler hoş görülür mü? Suçlular hoş görülürse, toplumun düzeni nasıl sağlanır?

Size bir sohbet odasında rastladığım iletişim bozukluklarından ve bir olaydan bahsetmek istiyorum. Sanalda “hoşgörüsüzlüğe” daha çok rastlıyoruz. Çünkü insanlar arkadaslık sohbet odalarında anonim, yani kişisel bilgilerini vermeden sohbet edebiliyor.  Bu da insanların daha rahat,  fikirlerini dayatmaya sebep oluyor. Şuan bu yazıyı okurken, evet doğru dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlık ve mobil sohbet odalarında her türlü insana rastlamak mümkündür. Yazının başinda bahsettiğim gibi iletişim kurabilmek için uyulması gereken kurallar vardır. Bir arada sohbet edebilmek içinde, birbirimize saygili olmak zorundayız, yani hoşgörülü olmak zorundayız. Her insanin kendine ait bir fikri, sahip olduğu bir görüşü, bir düşüncesi vardır. Buraya kadar her şey normal! Bu insanların çoğunluğu kendi görüşünü başkalarına da kabul ettirmeye çalışıyor ve sadece kendi görüşünün doğruluğuna emin olarak karşı tarafı dinlemiyor, dinlese de inanmıyor. Görüşünü kabul etmeyeni zorluyor.

Bedava sohbet sitelerindeki mobil sohbet odalarından yararlanarak Bilgimizi paylaşabiliriz. Karşılıklı anlayış halinde yapıldığında ise daha etkili bir iletişim kurmuş oluruz.

Karşımızdaki insanı ne oranda dinliyoruz, sözlerine saygı duyuyoruz? Aynı fikirde olmadığımızda dahi tartışma ortamı yaratmadan ve karşılıklı olarak birbirimizi dinleyip konuşabiliyormuyuz?

Birçoğumuz egomuza yenik düşerek, hep kendi fikrinin onaylanmasını ister. Halbuki gerçek hayatta böyle bir şey olamaz. Çoğu konuda tek bir doğru yoktur çünkü. Tek doğrunun olduğu durumlarda da karşı tarafı aşağılamadan, uygun bir üslup ile doğruyu anlatmak gerekir.

Mobil sohbet siteleri sanal bir ortam olsa bile kimsenin kişiliğini, görüşünü, inancını, bilgilerini aşağılayamayız! Senden daha üstün olup olmadığını bilemezsin. Karşındaki insanin sessiz kalışı bilmediğinden değil belki de, seninle seviyesiz bir tartışmaya girmek istemeyişindendir.

Kendini Kimseden Üstün Görme. Üstün değilsin de çünkü! Herkesin bilgi birikimi kendisinedir. Anlayışlı olun. Saygılı olun. İnsanlara değer verin. Edepli olun, nerede susmanız gerektiğini bilin.

Hazreti Mevlana’nın dediği gibi

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kâfir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,
Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…

Sevgiyle ve Muhabbetle kalın…

Hoş sohbetler dileriz…

LAKIRTI.Com

 

Yazan: HcR


Yazar: admin

Görüntüleme: 3308 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2020

32 Yorumlar
hale

hem reelde hem de mobil sohbet sitelerinde olması gereken çok önemli bir hususa değinilmiş, teşekkürler


  admin

  Teşekkürler Hale, mobil sohbet sitelerimizdeki sohbete katkılarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz ...


Hayalet

Cok önemli bir konu aslinda, çoğu insanlar sanaldayiz diye karaşidaki insana önem vermiyor ama yalnış bir düşünce. Sana yapılmasını ve söylenmesini istemedigin şeyleri baskasına yapmamak gerekir...


  admin

  Değerli yorumunuz için teşekkürler Hayalet, mobil sohbet siteleri son zamanlarda oldukça popüler oldu, biz de burada en iyi şekilde yer edinmek istiyoruz ...


cicek

mobil sohbet sitelerinde pek görülmeyen bir konuyu ele almışsınız


cem

Teknolojinin gelişimi ile mobil sohbet çok fazla öne çıktı. Buna göre hareket edenler kazanır. Başarılar dilerim


  admin

  Cem teşekkürler yorumunuz için, mobil sohbet siteleri arasında yer almak için en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz ...


Esen

bedava mobil chat sohbet odaları siteniz, gittikçe yükseliyor ve mobil sohbet siteleri arasında yer alıyor


Şeyda

mobil sohbet sitenizde bedava sohbet etme imkanı vermişsiniz teşekkürler


ceylan

sohbet sitenizde aynı zamanda mobil sohbet etme imkanı olması çok başarılı


Elif

Sohbet çok iyi sizde gelin bekliyorum


Didem Özkan

mobil sohbet sitelerinde pek görülmeyen bir konuyu ele almışsınız


salih

mobil sohbet çok tanınmış oldu arkadaşlık kurmak içi mantıklı


Osman Can Aksu

Cok önemli bir konu aslinda, çoğu insanlar sanaldayiz diye karaşidaki insana önem vermiyor ama yalnış bir düşünce. Sana yapılmasını ve söylenmesini istemedigin şeyleri baskasına yapmamak gerekir...


Mehmet Köprülü

Sohbet etmenin en keyifli hali, iyi ki keşfettim burayı.


Derya sahan

Erkek arkadaş buldum bi siteden baya başarılı site gerçek arkadas çok fake hiç yok tavsiye ederim


Hilal Koru

Harbiden de çok katileti ve gerçekten mükemmel bir siteymiş ben çok memnun kaldım devamlı da bu sitede aktifim


İbrahim korkut

Harika mobilden girebileceğiniz güzel bir uygulama herkese tavsiye ederim


Tarık Tufan

Mobilden kullanabileceğim sohbet sitesi arıyordum ve sonunda buldum çok teşekkür ederim harika bir site yapmışsınız


Halil kaya

Pandemi sürecinde güzel vakit geçirebileceğiniz bir ortam


Angel

Çok güzel bir sohbet sitesi çok beğendim tavsiye ederim


Süleyman

Hoşgörü kelimesi çok iyi anlatmışsınız harika bir ortam burası başarılar dilerim


Merve Akdeniz

Teknolojinin gelişimi ile mobil sohbet çok fazla öne çıktı. Buna göre hareket edenler kazanır. Başarılar dilerim


Cüneyt ertaş

Mükemmel sohbet sitesi işin ehli insanlar süper


Musa Seyidli

Çok güzel bir arkadaşlık ve dostluk olan sohbet sitesi beğendim


Elif

Yeni kesfettim. Seviyeli ve kaliteli bir sohbet istiyoruz. Burayı bulduk ve sonunda mutluluğa eriştik. Teşekkürler.


Tuğçe Cebeci

Ne güzel bir site bu ya bayıldım. En iyi sohbet sitesi bence benim 15 tane arkadaşım. Oldu çok güzel iyiki indirmişim...


Aylin

Samimi dostluklar ve arkadaşlıklar edinebileceginiz harika bir platform uzun zamandır kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim teşekkürler.


Aylin

Bekar insanlarla tanışıp seviyeli sohbet edebileceğiniz mükemmel bir platform ben sevdim herkese tavsiye ederim


Mustafa fener

İnsanların tanışması kaynaşması güzel şey. Ve buna vesile olmak daha güzel. Ben oldukça memnunum. Harikasınız


sohbet

güvenilir mobil sohbet sitesi, seviyeli kaliteli mobil sohbet odaları


zeyna

Teşekkür ederim, kaliteli mobil sohbet odaları


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Lakırtı - Sohbet - Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - Mobil Sohbet
Chat - Hoş Sohbet - Muhabbet - Sohbet Siteleri